Stowarzyszenie Moja Gmina

„Rodzina Sportem Silna” w Kożuszkach

17 września 2017 roku w Kożuszkach odbyły się uroczystości związane z Dożynkami Parafialnymi, Jubileuszem 95-lecia OSP Kożuszki oraz festyn Rodzina Sportem Silna.

Mieszkańcy Kożuszek o godzinie 12:00 składali dziękczynienie za tegoroczne plony. Nabożeństwo zostało odprawione w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kożuszkach w intencji strażaków i mieszkańców wsi. Starostowie miejscowości zanieśli pod ołtarz chleb dożynkowy. Po Mszy Św. z kaplicy do Remizy OSP wyruszył korowód dożynkowy, gdzie dalej odbyły się uroczystości związane z 95-leciem OSP Kożuszki.

Po wręczeniu medali strażakom, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego pod przewodnictwem ks. Franciszka Klebaniuka zaśpiewały piosenki, a następnie odbył się strażacki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych oraz koncert zespołu Vivo.

Podczas uroczystości miał miejsce festyn Rodzina Sportem Silna zorganizowany przez Stowarzyszenie Moja Gmina. Mieszkańcy wsi wzięli udział w konkurencjach przeprowadzonych przez ks. Franciszka Klabaniuka i pracowników GOK-u, a były nimi: przeciąganie liny, piłka nożna, rzut ringiem do celu. Najlepsi otrzymali nagrody. Swój pokaz miał również Strongman Mateusz Skrzat. Zakończeniem był Apel Jasnogórski wraz z modlitwą odprawioną przez Proboszcza Parafii w Kożuszkach.

Facebook