Stowarzyszenie Moja Gmina

Realizacja zadania „Seniorzy bliżej kultury II”

Stowarzyszenie Moja Gmina zrealizowało w ramach dotacji przyznanej przez Gminę Międzyrzec Podlaski zadanie pt. „Seniorzy bliżej kultury II” skierowane do mieszkańców gminy, w szczególności członków Klubu Seniora w Rzeczycy.

W ramach zadania odbył się wyjazd mający na celu integrację wewnątrz i międzypokoleniową oraz zapoznanie z kulturą i tradycją regionu Południowego Podlasia. W wycieczce wzięło udział 35 uczestników. W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzali Janów Podlaski (zwiedzanie z przewodnikiem najstarszej Państwowej Stadniny Koni i pereł architektury Stajni Marconiego, spacer po rynku dawnego miasta), Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, skarpę z widokiem na rzekę Bug przy rezerwacie „Szwajcaria Podlaska” oraz Fortyfikacje Twierdzy Brzeskiej w Terespolu. Wyjazd odbył się 27 września, w Światowy Dzień Turystyki.

Facebook