W niedzielę 3 listopada 2019 r. Klub Seniora Seniora w Rzeczycy zorganizował czwarte „Zamyślenia Zaduszkowe”. Uroczystość zgromadziła w remizie OSP w Rzeczycy liczne grono widzów.

Spotkanie rozpoczęła Teresa Kuraszyk – prezes Klubu Seniora w Rzeczycy witając zgromadzonych gości. Wskazała, że wraz z przybyłymi gośćmi organizatorzy chcieliby pochylić się nad bardzo ludzkim aspektem życia jakim jest śmierć i odchodzenie. Wskazała że: każdy z nas był kiedyś młody, piękny. Dziś jesteśmy dojrzałymi, pełnymi doświadczeń ludźmi. Zależy nam na integracji z młodszymi pokoleniami ale integracja ta ma też na celu utrwalenie pamięci. Życie ma to do siebie, że kiedyś się kończy ale pamięć o ludziach, ich wspominanie i powroty do tych najlepszych wspólnie spędzonych chwil są ogromnie ważne i istotne w człowieczeństwie. Tym wieczorem, zamyśleniami zaduszkowymi składamy im hołd i przywracamy pamięć o nich.

Następnie seniorzy zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny prezentowany w nastrojowej scenerii brzozowych krzyży i świec. W programie wydarzenia znalazł się również czas na wspólną modlitwę za dusze zmarłych. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz dziękując Seniorom za zaangażowanie w przekazywanie wartości ponad ludzkich naszej społeczności, za umiejętność „zatrzymania czasu”, zabieganym i zapracowanym umożliwiając zamyślenie,  chwilę zadumy.

Podczas uroczystości nie zabrakło czasu na wspominki i rozmowę przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez seniorów.