Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna – Dziki Zachód w Halasach

Dziki Zachód – pod takim hasłem w Halasach w niedzielę 22 września 2019 r. odbyła się impreza integracyjno – rodzinna Rodzina Sportem Silna. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Moja Gmina wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Halasach. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Organizatorzy cyklu Rodzina Sportem Silna nie pozostawiają uczestnikom czasu na nudę. Spotkanie w Halasach przebiegło pod Hasłem „Dziki Zachód” – nie mogło zabraknąć konkursu na „Najpiękniejszą Kreację Indiańską” – w kategorii rodzina jak i indywidualnie.  Plac przy szkole podstawowej wypełniły zaś malownicze wigwamy.

Na starcie rywalizacji sprawnościowej stanęły 32 rodzinne zespoły. Uczestnicy musieli zmierzyć się z następującymi konkurencjami:
– Wypiekanie podpłomyków na kamieniu. Zadaniem rodziny było z przygotowanego ciasta wyrobienie podpłomyka i upieczenie go na kamieniu a następnie ozdobienie.
– Strzał do celu z łuku. Rodzina miała za zadanie oddać 10 strzałów z łuków. Liczyła się celność.
– Slalom szeryfa. Rodziny pod bacznym okiem szeryfa musiały przebiec slalom ułożony z kostek słomy.
– Kowbojski sport – czyli strzelanie do puszek z kamyka lub procy.
– Kowbojski saloon – niczym w prawdziwym saloon-ie na ladzie na uczestników czekały ustawione w szklaneczkach trunki… Kwaśne soki – aronia, cytryna itp., które trzeba było wypić z uśmiechem na ustach.
– Chata szamana – na kocyku przed szamanem leżały różne zioła – świeże i suszone. Rodzina miała za zadanie rozpoznać 2 wskazane przez szamana zioła i powiedzieć do czego służą.
– Złapanie bizona na lasso. Należało wykazać się sprawnością i pochwycić dzikiego bizona na lasso.

Wydarzenie było okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny – pogoda dopisała, a na wszystkich uczestników czekały ciekawe nagrody oraz grill.

Podziękowania należą się partnerom i sponsorom wydarzenia: Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Szkoła Podstawowa w Halasach wraz z Radą Rodziców, Baba za Fajerą, Getin  Bank oddział Międzyrzec Podlaski, Andrzej Malczuk – usługi koparką, Sklep Rowerowy Tandem.

Facebook