Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna czyli Gminny Dzień Dziecka w Rudnikach

Gminny Dzień Dziecka na Sportowo „Rodzina Sportem Silna” w Rudnikach odbył się 5 czerwca 2021 roku. Organizatorami uroczystości byli: Gmina Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Stowarzyszenie Moja Gmina. Wydarzenie sportowe dla dzieci odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza.

Gminny Dzień Dziecka rozpoczęła Monika Swórska – Dyrektor PSP w Rudnikach oraz Sylwia Hubica – Dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, które przywitały zgromadzonych gości – Wójta Gminy Krzysztofa Adamowicza, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Edwarda Koprona wraz z radnymi Jarosławem Czapskim i Piotrem Siłaczukiem, Z-ca Wójta Michała Teofilskiego a także dzieci wraz z rodzicami, omówiły pokrótce zasady dziecięcej zabawy oraz atrakcje do dyspozycji najmłodszych. W wydarzeniu wzięło udział około 350 dzieci, a wstęp był otwarty dla każdego.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a moc atrakcji zapewnili nie tylko organizatorzy, ale także partnerzy wydarzenia:

I Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej przygotowała wystawę broni, można było sprawdzić jak działa wykrywacz metalu, noktowizor oraz przejechać się po lesie wojskową terenówką.

Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim przebrane za smerfy czytały dzieciom bajki, rozwiązywały zagadki i zachęcały do kolorowania obrazków.

Ochotnicza Straż Pożarna „Stołpno” zapraszała do sprawdzenia co dzieje się z pasażerem podczas wypadku w symulatorze dachowania, przyjechali także swoim quadem i nowozakupioną karetką do ratownictwa wodnego.

Centrum Aktywności Lokalnej udostępniło nam boisko do gry w piłkę nożną 1×1 oraz tarcze do spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku.

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim przygotowała tor z przeszkodami (bieg przez tunel, skok przez płotek, hydronetki).

W namiocie GOK w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim odbywało się malowanie włosów, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy oraz skręcanie balonów dla najmłodszych.

Wielką atrakcją były również dmuchańce, które cały czas były oblegane przez najmłodszych. Stowarzyszenie Moja Gmina udostępniło bumper balls – dmuchane kule, w których w wyznaczonym miejscu można było w parach odbijać się o siebie i rywalizować bez szkód na ciele.

Dzieci, które jako pierwsze zdobyły zaliczenie wszystkich przygotowanych atrakcji (nie wliczając dmuchanych zamków) GOK wraz ze Stowarzyszeniem ufundował wspólnie 29 nagród rzeczowych.

Facebook