Stowarzyszenie Moja Gmina

Piknik zdrowotny i Bieg po zdrowie w Rzeczycy

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Moja Gmina zapraszają mieszkańców regionu na piknik zdrowotny połączony z akcją „Bieg po zdrowie”. Piknik organizowany jest w ramach powiatowego programu profilaktyki i promocji zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu bialskiego w połączeniu z cyklem wydarzeń sportowych „Rodzina Sportem Silna”.

rzeczycabiegpozdrowie-2Zawody odbędą się 23 października 2016 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Start biegu głównego przewidziano na godzinę 13:15. „Biegowi po zdrowie” towarzyszyć będą rywalizacje dzieci i młodzieży na dystansach: bieg szkoły podstawowej klasy I-III 400 m (rocznik 2008-2006), szkoły podstawowej klasy IV-VI 1000 m (rocznik 2005-2003), bieg gimnazjum 1500 m (rocznik 2002-2000) oraz bieg szkół ponadgimnazjalnych 2000 m. W biegach dla dzieci i młodzieży przewidziano podział na kobiety i mężczyzn.

W trakcie pikniku będą prowadzone przez animatorów gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Na miejscu będzie usytuowane Miasteczko Zdrowia, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji, porad dietetyka i badań w kierunku chorób układu krążenia. Przewidziano także stoiska ze zdrową żywnością wraz z degustacją potraw. Ponadto podczas pikniku będą przeprowadzane zabawy i konkursy edukacyjne o zdrowym odżywianiu.

Regulamin uczestnictwa w Biegu po zdrowie

Karta zgłoszeniowa do biegu

Karta zgłoszeniowa do biegu głównego

Facebook