Stowarzyszenie Moja Gmina

Gminny dzień dziecka i festyn rodzinny „Rodzina sportem silna” w Tuliłowie

W sobotę 20 maja 2017 r., prócz uroczystości strażackich w Tuliłowie, odbył się Gminny Dzień Dziecka pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek” i festyn rodzinny „Rodzina sportem silna”. Organizatorami uroczystości były: Gmina Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Szkoła Podstawowa w Tuliłowie, Stowarzyszenie Moja Gmina.

Uroczystości oficjalnie rozpoczęła część artystyczna na placu szkolnym w Tuliłowie. Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogoźnicy, uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez GOK, prezentując przygotowane układy taneczne. Dzieci ze szkoły podstawowej w Tuliłowie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Po części artystycznej na licznie zgromadzone rodziny czekała moc atrakcji wokół budynku szkoły. Podczas festynu każdy mógł znaleźć dla siebie interesujące zajęcie.

Atrakcjami dla dzieci było: malowanie twarzy, odlewów gipsowych, balonów, zabawy z chustą animacyjną, zabawy sprawnościowe oraz liczne konkursy i quizy przygotowane przez pracownice Gminnego Ośrodka Kultury. Animacje w postaci z bajek przygotowały pracownice z Gminnej Biblioteki Publicznej z/s w Wysokim. Do dyspozycji uczestników były dmuchańce zapewnione przez Gminny Ośrodek Kultury dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci mogły zobaczyć z bliska samochód z podnośnikiem należący do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim, a także samochód bojowy OSP Rzeczyca. Natomiast animacje i gry, a także pokazy pierwszej pomocy poprowadzili strażacy z OSP Stołpno. Dodatkową atrakcją był radiowóz udostępniony przez Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Podczas festynu „Rodzina sportem silna” odbył się turniej w dmuchanych kulach bumper ball, bieg w trójspodniach oraz przeciąganie liny. Na koniec zostały wręczone nagrody zwycięzcom.

Stoisko z poczęstunkiem przygotowało Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe Gminy Międzyrzec, grill i zupę grochową przygotowali gospodarze z OSP Tuliłów i szkoła podstawowa w Tuliłowie. Słodki poczęstunek przygotowała firma dr Gerard.

Mieszkańcy gminy spędzili sobotę na aktywnej zabawie w radosnej i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za przybycie, a także sponsorom wydarzenia, bez których pomocy z pewnością nie udałoby się zapewnić małym mieszkańcom gminy tylu atrakcji z okazji ich święta.

Zdjęcia: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

Facebook