Stowarzyszenie Moja Gmina

„Aktywni zimą” w Jelnicy

W czwartek 10 grudnia b.r. przy Gimnazjum Nr 1 w Jelnicy odbyła się impreza integracyjno-sportowa „Aktywni zimą” zorganizowana przez Stowarzyszenie Moja Gmina w ramach projektu „Mogą dzieci, mogą i dorośli! Promocja aktywności fizycznej w środowisku lokalnym” finansowanego z funduszy FIO oraz Funduszu Wkładów Własnych Gminy Międzyrzec Podlaski.

Impreza rozpoczęła się na boisku „Orlik”. Zgromadzonych powitała dyrektor Gimnazjum w Jelnicy Ewa Jowik. Zasadniczą część imprezy stanowiły integracyjne konkurencje sportowe w których zmagały się zespoły pod wodzą swych kapitanów. Na najmłodszych i tych trochę starszych czekały atrakcyjne konkurencje. Na początek „ ślepy snopek” – związany liną zespół musiał pokonać tor przeszkód składający się z pachołków, płotków i beczki. Kolejnym wyzwaniem było przeciąganie liny, które jak zwykle budziło dużo emocji – zgromadzeni widzowie głośno dopingowali swoich faworytów. Zwieńczeniem zmagań był bieg w trójspodniach. Konkurencje sportowe przeprowadzono dzięki wsparciu Sebastiana Czumera – animatora Orlika oraz animatorek z Gminnego Ośrodka Kultury. Pomiędzy zmaganiami zespołowymi młodzież ochotniczo uczestniczyła w pokazach zumby, które odbywały się pod wodzą instruktor tańca Iwony Basary-Teofilskiej. Dopełnieniem zmagań na świeżym powietrzu był ciepły poczęstunek – zupa, kompot i grill pozwoliły ogrzać się wszystkim uczestnikom imprezy. Dalsze wydarzenia przeniosły się na salę gimnastyczną gdzie koordynator Edyta Jędruchniewicz dokonała podsumowania projektu. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Żyję aktywnie, żyję zdrowo” oraz dekoracja medalami drużyn, które osiągnęły najlepsze rezultaty w zmaganiach sportowych. Nagrody i medale wręczył Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Impreza „Aktywni zimą” była doskonałą okazją na aktywizację sportową dzieci, młodzieży i dorosłych. Choć akurat czwartkowa aura przypominała raczej tą wiosenną niż zimową, warto uświadomić sobie że również w okresie zimowym powinniśmy pamiętać o aktywności fizycznej.

Facebook