Stowarzyszenie Moja Gmina

Strzakłogeddon – pokazali moc !

Stowarzyszenie Moja Gmina w niedzielę 4 sierpnia 2019 r. zorganizowało w Strzakłach rodzinny bieg z przeszkodami – Strzakłogeddon. Impreza wpisała się w znany cykl Rodzina Sportem Silna. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Rodzinnie spędzić czas w sposób aktywny, dobrze się bawić – takie cele towarzyszyły uczestnikom niedzielnego Strzakłogeddonu. Blisko 60 śmiałków, w tym liczna grupa dzieci i młodzieży, stanęło na starcie biegu ekstremalnego. Zadanie nie było proste, 16 przeszkód które tak opisywali organizatorzy:

– mostek tybetański i jelito z równoważnią – czyli elementy placu zabaw pokonywane w ekstremalnym tempie,

– komandos – wspinaczka po sznurach by dotknąć zawieszonego w górze dzwoneczka,

– błotna zjeżdżalnia – czyli odrobina SPA w strzaklańskim błotku,

– slalom gigant – szybki slalom pomiędzy butelkami podwieszonymi do trzepaka,

– drzewo mądrości – wykazałeś się sprawnością fizyczną, wykaż się wiedzą… Drzewo mądrości. Na drzewie na sznurkach wiszą jajka-niespodzianki z zagadkami, należy pochwycić jedną i na mecie odpowiedzieć na zawarte w niej pytanie. Za zgubienie jajka karne sekundy!

– zasieki – przedzieranie się pod „drutem kolczastym” jak uciekinier z więzienia. W sumie to masz nawet gorzej. Nie goni Cię policja, ale inni, żądni krwi i zwycięstwa Strzakłogeddończycy!

– koszmar wulkanizatora – ktoś złośliwy porozrzucał stare opony, które stoją Ci teraz na drodze do mety. Możesz je uprzątnąć lub przebiec po nich. Druga opcja jest zdecydowanie szybsza. Za ominięcie opony karne sekundy,

– wilczy dół – wykopany dół w celu złapania wilka czyli Ciebie… Trzeba będzie się z niego jakoś wydostać. Oby nie nogami do przodu… Przez duży dół przeprawia się dorosły, przez mniejszy dziecko,

– prysznic i wizyta w piekarni – kurtyna wodna; uff nareszcie prysznic – można obmyć błoto i się zrelaksować, albo nie koniecznie… Przebiegasz obok piekarni w której ktoś otworzył okno a przeciąg wywiewa mąkę…

– tor paletowy i przerzucanie opony – na torze poczujesz się  jak akrobata na linie nad przepaścią a za chwilę zejście na ziemię – ulubione zajęcie Pudziana z czasów siłaczy! Po tej przeszkodzie wymienisz oponę w traktorze szybciej niż spece z F1 w tych swoich bolidach. Oponę przerzucamy 3 razy!

– porodówka – porodówka to miejsce, w którym wielu z nas przyszło na świat. My dajemy Wam nowe życie! Przypomnisz sobie, jak mocno walczyłeś o to, aby rozpocząć swoje jestestwo,

– spacer w przestworzach – spacer w przestworzach, bliżej nieba – pięknie brzmi. Rozmarzyłeś się? Nie ma czasu – hop do góry – czekają Cię Strzaklańskie Góry czyli słomowe bele,

– łaźnia – Czeka na Ciebie kąpiel. Hop do wody !

– alkogogle – mówiliśmy, nie pij przed startem… Obraz trochę się rozmywa…

– tor F1 – Tor F1 oczywiście w wykonaniu strzaklańskim. Twój bolid to taczka, a zamiast ostrych szykan zbierasz ziemniaki,

– meta tuż tuż – po jednym fikołku wykonanym przez wszystkich w drużynie. Po dokonaniu fikołka przez ostatnią osobę wbiegasz na metę i….. pamiętaj o drzewie mądrości – odpowiadasz na pytanie. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi wolontariusz zatrzymuje czas. Jeśli zgubisz jajko lub odpowiesz błędnie tracisz 5 sekund! Tak to koniec, idź odpocząć…

Po zakończonym biegu na uczestników czekały pyszne kiełbaski z grilla oraz ciekawe nagrody. Druhowie z OSP Strzakły przygotowali zaś pokaz gaszenia słomy oraz kurtynę wodną.

Podziękowania należą się partnerom i sponsorom wydarzenia: Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, ks. dziekan Józef Brzozowski, radny gminy Sławomir Charczuk, sołtys Strzakł Barbara Wsół, Andrzej Malczuk – usługi koparką, OSP Strakły, OSP „Stołpno”,  Międzyrzecka Spółdzielnia Socjalna „Razem”, Dekoranna Anna Charczuk, gospodarstwo rolne Anna Swórska, Baba za Fajerą, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Zapraszamy do obejrzenia mega galerii oraz filmu:

Facebook