Stowarzyszenie Moja Gmina

Rozpoczęcie zajęć w ramach FIO

logafioW nadchodzącym tygodniu Stowarzyszenie Moja Gmina rozpoczyna realizację części zadań w ramach jednego z podjętych projektów „Mogą i dzieci, mogą i dorośli. Promocja aktywności fizycznej w środowisku lokalnym”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest aktywizacja ruchowa społeczności ludności wiejskiej Gminy Międzyrzec Podlaski. W ramach projektu przewidziana jest nauka tańca dla dzieci i młodzieży, zajęcia pilates dla kobiet powyżej 18 roku życia oraz treningi przygotowawcze i udział w Gminnym Biegu Przełajowym (10 km) dla dorosłych oraz Mini-Biegu Przełajowym dla dzieci (1 km). Realizacja zajęć rozpoczyna się wraz z nadchodzącym tygodniem i trwać będzie do połowy grudnia 2015 roku.

Do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie skierowany jest również konkurs plastyczny „Żyję aktywnie – żyję zdrowo”, którego tematyka ma zachęcać do promocji sportu (nie tylko dziedzin wyczynowych) wśród lokalnej społeczności oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Zwieńczeniem projektu będzie impreza integracyjno – sportowa „Aktywni zimą”, podczas której zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego, odbędzie się wielka sportowa feta, bogata w liczne zabawy i konkurencje sportowe, angażujące całe rodziny.

Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz
z Funduszu Wkładów Własnych naszego Partnera – Gminy Międzyrzec Podlaski.
Wszelkie materiały dotyczące projektu oraz aktualny harmonogram znajdą Państwo
w zakładce Projekty – FIO.

Facebook