Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna w Żabcach

W Żabcach 8 lipca odbyła się kolejna edycja cyklu „Rodzina Sportem Silna”. Wspólnie ze Stowarzyszenie Idziemy w Kulturę, Kołem Gospodyń Wiejskich Żabczanki Kgw oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Żabcach zorganizowaliśmy popołudnie pełne atrakcji pod hasłem „Wakacje na okrągło”.

W wydarzeniu połączyliśmy siły i przeprowadziliśmy 2 działania, które od kilku lat wpisują się w kalendarz wydarzeń kulturalno-sportowych na terenie gminy: Rodzina sportem silna oraz Integracyjne kino plenerowe w Gminie Międzyrzec Podlaski.

Mieszkańcy Żabiec oraz okolicznych miejscowości wzięli udział w:

  • przyjeździe rolkowym na trasie Żabce – Pościsze – Żabce (uczestnicy poruszali się także na hulajnogach wrotkach oraz rowerach)
  • regeneracyjnym grillu
  • zabawach ruchowych prowadzonych z wykorzystaniem wszelkich okrągłych przedmiotów, takich jak ringo, chusty Klanzy, piłek, obręczy hula hop i innych
  • integracyjnym kinie plenerowym na leżakach przy filmie „Pimi z Krainy Tygrysów”

Każdy uczestnik otrzymał popcorn, a dzięki naszemu stowarzyszeniu wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe (gry planszowe i inne upominki).

Zadanie Rodzina sportem silna w Gminie Międzyrzec Podlaski zostało zrealizowane ze środków dotacji dla organizacji pozarządowych przyznanej przez Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza w ramach otwartego konkursu ofert na działania o charakterze pożytku publicznego.

Fot. Klaudia Baj

Facebook