Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna w Rzeczycy

DSC_8677

      Po raz kolejny zaproponowaliśmy sposób na aktywnie spędzone popołudnie. Tym razem wydarzenie pod nazwą „Rodzina sportem silna” zawitało do Rzeczycy. W niedzielę 19 lipca na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy nie zabrakło sportowej rywalizacji.

Jako pierwsze ruszyły mecze piłki nożnej pod czujnym sędziowskim okiem Tomasza Olesiejuka – animatora na Orliku w Jelnicy. Mecze trwały po 10 minut i odbywały się na zasadzie „każdy z każdym”. Wkrótce potem rozpoczęły się rodzinne rozgrywki w ringo. Gorącą atmosferę zapewniał nie tylko żar lejący się z nieba, ale również zumba, którą – zarówno starsi jak i młodsi – mogli wspólnie tańczyć na świeżym powietrzu. Pokazy zumby poprowadziła Iwona Basara-Teofilska. Dzieci wraz ze swoimi rówieśnikami i rodzicami mogli wziąć udział w animacjach przygotowanych specjalnie dla nich – obgryzanie jabłuszek na czas, zabawa z krzesełkami oraz wyścigi ze związanymi nogami. Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny, które udało się przeprowadzić jedynie w części ze względu na warunki pogodowe. Na każdego uczestnika imprezy czekały gorące kiełbaski z grilla oraz pożywny bigos. Za zajęcie miejsc na podium w poszczególnych konkurencjach zostały wręczone nagrody rzeczowe, upominki oraz łakocie.

„Rodzina sportem silna” w Rzeczycy zgromadziła wielu uczestników – nie zawiodły rodziny z dziećmi, młodzież, ale także członkowie Rady Gminy Międzyrzec Podlaski w osobach radnego Adama Jowika, Andrzeja Frąckiewicza i Sławomira Charczuka. W imprezie wraz ze swoją rodziną wziął udział Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz, który objął to wydarzenie honorowym patronatem. Nie zabrakło również księdza dziekana Józefa Brzozowskiego z parafii p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zachęcają do dalszej zabawy już 2 sierpnia w Pościszach. Szczególne wyrazy uznania za wkład finansowy i rzeczowy należą się sponsorom: Elektromechanika Pojazdowa Adam Jowik, Liquid Systems, Ordach Monika i Paweł Orłowscy, Hurtowania Owocowo – Warzywna Robert Wasiluk i Edward Przychodzki oraz firmie Fenster.

Facebook