Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna w Rudnikach

W niedzielę 16 września 2018 r. odbyła się druga w tym roku edycja imprezy integracyjno-sportowej Rodzina Sportem Silna. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Moja Gmina oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Otwarcia zmagań dokonali: Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz, Dyrektor Szkoły w Rudnikach Monika Swórska oraz radni gminy: Piotr Siłaczuk i Jarosław Czapski.

Pierwszy raz w historii Gminy Międzyrzec Podlaski w ramach cyklu odbył się bieg ekstremalny – Rudnikogeddon. Cieszył się on dużym zainteresowaniem – wyzwanie podjęło około 150 zawodników. W ramach biegu startujące rodziny miały do pokonania trasę pełną wymagających przeszkód. Już na wstępie trzeba było pokonać tor przeszkód z oponami. Następnie zawodnicy musieli zmierzyć się między innymi z: zasiekami pod którymi trzeba było się przeczołgać, wspinaczką po drzewie na którym zawieszony był dzwonek, barbarzyńskim labiryntem wśród drzew, toczeniem opony, jelitem czyli fragmentem rury PCV przez którą należało się przecisnąć, przewracaniem ciężkiej opony traktorowej czy slalomem z „pieskiem” czyli oponą na sznurku. Dużo emocji dostarczała konkurencja „Sprytny Zyzio” w ramach której jadący na taczce uczestnik, nie wychodząc z niej, musiał pozbierać porozrzucane jabłka. Na tym nie koniec – gdy strudzeni zawodnicy na horyzoncie widzieli już metę – musieli wdrapać się na bele słomy i przeskakiwać pomiędzy nimi, by na ostatniej 14 przeszkodzie ostatnimi siłami móc zmierzyć się z biegiem w worku.

Rudnikogeddon nie był jedyną atrakcją tego dnia. Na wszystkich zgromadzonych czekał trening zumby pod kierunkiem instruktor Iwony Basary-Teofilskiej. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli ponadto zmierzyć się w miniturnieju piłki nożnej. Z Rudnik, nikt nie wracał głodny – pyszne ciasta przygotowała Rada Rodziców. Gdy zapadał już zmrok wszyscy uczestnicy zgromadzili się przy ognisku, gdzie piekąc kiełbaski mogli wykazać się wiedzą w quizie o gminie i szkole w Rudnikach.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród wśród zwycięzców i uczestników wszystkich konkurencji. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz, radni gminy: Piotr Siłaczuk i Jarosław Czapski, Prezes BLGD Mariusz Kostka oraz sołtysi Wysokiego i Rudnik: Monika Stefaniuk i Ewa Biernacka.

Zwieńczeniem pełnego emocji dnia było „kino pod chmurką” – projekcja filmu „Mamuśki mają wychodne”.

Wielkie gratulacje należą się obok dzielnych uczestników biegu – nauczycielom i rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach, którzy z zaangażowaniem wspierali przygotowanie toru przeszkód oraz bezpieczne przeprowadzenie rywalizacji.

Facebook