Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna w Pościszach

DSC_83281

Nawet 30-stopniowy upał nie przeszkodził mieszkańcom Pościsz w aktywnym udziale w wydarzeniu sportowym „Rodzina sportem silna”, które zostało zorganizowane po raz kolejny w niedzielę 2 sierpnia. Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz objął imprezę honorowym patronatem.

Miejscem spotkania było boisko w Pościszach, które licznie odwiedziły rzesze rodzin pasjonujących się sportem. Atrakcji – jak zawsze – nie brakowało. Mieszkańcy mogli skorzystać z okazji i zmierzyć się w rodzinnym turnieju ringo oraz zawodach w przeciąganiu liny. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach zumby, zachęcając swoich rodziców do wspólnego tańca. Nowością jeśli chodzi o sportowe atrakcje były zdobywające coraz większą popularność Bumper Ball. Bumper Ball, czyli dmuchane kule, są gwarancją niesamowitych atrakcji podczas gry np. w piłkę nożną, ponieważ umożliwiają swobodne odbijanie się od murawy boiska. Gracz w Bumper Ball jest zupełnie bezpieczny, ponieważ znajduje się w środku dmuchanej konstrukcji. Atrakcją dla najmłodszych były również przejażdżki na kucyku oraz konkursy przygotowane przez animatorów, np. obgryzanie jabłuszek na czas.

Wszyscy uczestnicy rodzinnego pikniku zostali zaopatrzeni w wodę mineralną oraz mogli poczęstować się kiełbaskami z grilla i domowym ciastem, które upiekły ochotniczki z Pościsz i okolic.

We wszystkich konkurencjach zostały wręczone nagrody rzeczowe i łakocie za zajęcie wysokich miejsc na podium. Szczególne podziękowania kierowane są dla sponsorów imprezy: firmy Liquid Systems, Mariusza Domańskiego z firmy Darmer, Gospodarstwa Rolnego Arkadiusza Jakubowskiego oraz państwa Suśniaków. Wyrazy uznania za zaangażowanie należą się także sołtysowi wsi Pościsze – Barbarze Karwowskiej oraz wszystkim paniom, które włączyły się w pieczenie ciast. W festynie udział brali również radni gminni – Sławomir Charczuk i Zbigniew Wasiluk.

 

Facebook