Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna w Krzewicy

DSC_018127 maja w Krzewicy odbyła się pierwsza w tym roku impreza integracyjno sportowa z cyklu „Rodzina sportem silna” oraz szkolny Dzień Dziecka w Krzewicy. Organizatorami byli  Stowarzyszenie Moja Gmina oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Na uczestników festynu w Krzewicy czekała moc atrakcji. Wiele emocji wzbudziły konkurencje sportowo – sprawnościowe przeprowadzane w ramach cyklu „Rodzina sportem silna”. Uczestnicy startując w 3 osobowych rodzinnych drużynach mogli rywalizować w: biegu z żoną na plecach, rzucie gumofilcem do celu, wyścigu z taczkami, toczeniu opony na czas, przeciąganiu liny na mokrej trawie, sztafecie z jajkiem i wyścigu w worku po kartoflach oraz grabieniu trawy na czas.

Liczne atrakcje przygotowali nauczyciele ze szkoły podstawowej wraz z Radą Rodziców – nie mogło zabraknąć malowania buziek a jeśli w rywalizacji sportowej ktoś stracił zbyt dużo energii- mógł uzupełnić kalorie przy grillu i degustując pyszne wypieki przygotowane przez rodziców. Dostępne były dmuchańce, a odważni mogli sprawdzić swe siły na byku rodeo.

Uczestnicy festynu mogli sprawdzić również swoje talenty wokalne – wszystko dzięki konkursowi karaoke przygotowanemu przez dziewczęta uczestniczące w Projekcie Mamy Moc w Krzewicy pod kierunkiem Katarzyny Tymoszuk. Uczestniczki projektu aktywnie zachęcały dzieci wraz z rodzicami do śpiewania przygotowanych przez nie uprzednio piosenek, a nagrodą za występ był słodki upominek.

Podczas festynu swój nowy samochód strażacki oraz posiadany sprzęt przeciwpożarowy prezentowała jednostka OSP Krzewica. Młodzież mogła sprawdzić swe umiejętności w kierowaniu strumieniem wody z hydronetki do celu. Konkurencje sprawnościowe  przygotował Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim – dużym zainteresowaniem cieszył się slalom w alko i narko goglach.

Animacje dla dzieci przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zwieńczeniem festynu było wręczenie nagród dla zwycięzców konkurencji rodzinnych oraz losowanie nagród wśród uczestników rywalizacji sportowej. Nagrody wręczyli: ks. Franciszek Klebaniuk – proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach, który przez znaczną część uroczystości pełnił też rolę spikera imprezy porywając zgromadzonych do zabawy,  Krzysztof Adamowicz  – Wójt Gminy, Zenon Domański – Dyrektor SP w Kożuszkach oraz Krzysztof Sójka – Prezes Stowarzyszenia Moja Gmina.

Facebook