Stowarzyszenie Moja Gmina

Rodzina Sportem Silna – Tłuściec

29 maja b.r. w Gminie Międzyrzec Podlaski odbyło się Gminny Dzień Dziecka pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek, połączony z festynem rodzinnym „Rodzina sportem silna”, organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Impreza odbyła się przy szkole podstawowej w Tłuśćcu.

Festyn rozpoczął się o godz. 15:00. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki ze szkoły w Tłuśću, prezentując 2 układy taneczne i zachęcając do wspólnej zabawy. Na scenie pojawiły się również starsze dziewczynki z tłuścieckiej szkoły, które przygotowały pokaz gimnastyki akrobatycznej. Stowarzyszenie Moja Gmina zachęcało do udziału w sportowej rywalizacji rodzin. Zawodnicy mogli się zmierzyć w 3 konkurencjach: turnieju ringo, przeciąganiu liny oraz wyścigu w trójspodniach. Zwycięskie rodziny to: rodzina Leszczuków w turnieju ringo, rodzina Narojków w wyścigu w trójspodniach oraz rodzina Śledź w przeciąganiu liny.  Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy sportowych rozgrywek, otrzymali nagrody rzeczowe. Wręczenia upominków dokonali Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Dyrektor szkoły-gospodarza pani Elżbieta Demczuk i Prezes Stowarzyszenie Moja Gmina Krzysztof Sójka. Najlepszą nagrodą jednak dla wszystkich rywalizujących w rozgrywkach był czas wspólnie spędzony z rodziną w ruchu na świeżym powietrzu.

Uczestnicy Gminnego Dnia Dziecka nie mogli narzekać na nudę. Do dyspozycji dzieci były dmuchane place zabaw, eurobanji oraz przejażdżki na kucykach. Aktywne panie z Klubu Seniora w Rzeczycy i Tłuśćcu przygotowały domowe ciasta i kompot, którymi częstowały przybyłe na festyn rodziny. Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Gminna Biblioteka Publiczna zajmowały się animacjami dla dzieci, młodzieży i rodziców – bańki mydlane, malowanie buziek, farbowanie włosów, kącik czytelniczy i czytelnicze quizy aktywizowały do wspólnej zabawy całe rodziny. Przedstawicielki dwóch firm kosmetycznych – Mary Kay Polska oraz AVON – udzielały porad makijażowych, kosmetologicznych, rozdawały próbki kosmetyków oraz przeprowadzały loterie z nagrodami.

Nadleśnictwo Międzyrzec również miało swoje stoisko podczas Gminnego Dnia Dziecka, a także przeprowadziło konkurs w strzelaniu do dzika. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim chłodzili uczestników festynu wodą z podnośnika strażackiego wozu, a strażacy ochotnicy udostępniali chętnym wóz strażacki, opisując jego wyposażenie i sposób działania podczas pożaru. Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim udostępnił policyjny quad, na którym każdy mógł posiedzieć i zrobić sobie zdjęcie. Na scenie podczas festynu zaprezentował się również Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej – Templariusze, którzy opowiedzieli o swojej działalności, przygotowali pokaz rycerskiej walki oraz kurs tańca średniowiecznego. Podczas festynu częstowano lodami, kiełbaskami z grilla oraz smacznymi hot-dogami i rozdawano wodę mineralną.

Wszystkie te atrakcje miały miejsce jednego dnia na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Tłuśćcu. Festyn zakończył się około godziny 20:00, gromadząc tłumnie rodziny zarówno z Tłuśćca, jak i okolic. Pozytywne emocje i serdeczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom przez całe niedzielne popołudnie w Tłuśccu.

Facebook