Stowarzyszenie Moja Gmina

Rajd rowerowy „Międzyrzecka Złota Jesień”

W słoneczną sobotę 10 października b. r. mieliśmy okazję podziwiać jesienne krajobrazy międzyrzecczyzny dzięki rajdowi rowerowemu Wspólne rowerowanie pod hasłem „Międzyrzecka Złota Jesień”.

Rajd został zorganizowany przy współpracy z Aktywnymi Rowerowy Międzyrzec Podlaski, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Rajd był nie tylko okazją do spędzenia soboty w sposób aktywny a zarazem w gronie rodziny, ale także doskonałym pomysłem na promocję walorów przyrodniczych międzyrzecczyzny. Trasa rajdu łączyła obszary Miasta i Gminy Międzyrzec Podlaski. Trasa rajdu przebiegała od parafii Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, poprzez cmentarz przy ulicy Brzeskiej, malownicze obszary kolejnych basenów międzyrzeckich żwirowni, Rezerwat przyrody „Liski” – gdzie uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat ochrony przyrody, aż do zbiornika wodnego nieopodal Utrówki. Na mecie dzięki wsparciu radnego z Puchacz Piotra Siłaczuka na strudzonych rowerzystów czekało ognisko z kiełbaskami. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursach z licznymi nagrodami. Konkursy dotyczyły wiedzy na temat funkcjonowania Stowarzyszenia jak i Gminy Międzyrzec Podlaski.

Facebook