Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

10 kwietnia w remizie OSP w Rzeczycy odbyło się spotkanie z cyklu „Przemyślenia Wielkanocne”, na które zaprosił Klub Seniora z Rzeczycy z prezes Teresą Kuraszyk na czele. W programie uroczystości tradycyjnie znalazł się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu członków klubu, publiczność miała również okazję przyjrzeć się symbolice stołu wielkanocnego.

Klub Seniora z Rzeczycy po raz kolejny już zaprosił do współpracy miejscową młodzież i dzieci, co przełożyło się na niezwykle poruszający montaż wprowadzający w klimat Świąt Wielkiej Nocy.

Projekt „Przemyślenia Wielkanocne” realizowany jest przez Stowarzyszenie Moja Gmina w ramach dotacji przyznanej przez Gminę Międzyrzec Podlaski. – To stowarzyszenie pod przewodnictwem Krzysztofa Sójki działa bardzo aktywnie w zakresie aktywizacji naszych mieszkańców, począwszy od wielokrotnych projektów skierowanych do seniorów po zajęcia aktywizujące młodzież, np. sportowe – cykl „Rodzina sportem silna”. Mamy naprawdę pozytywną społeczność lokalną i aktywnych mieszkańców – podkreśla zastępca wójta Michał Teofilski.

Źródło: RadioBiper