Stowarzyszenie Moja Gmina

Piknik zdrowotny i Bieg po zdrowie w Strzakłach

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Stowarzyszenie Moja Gmina zapraszają mieszkańców regionu na piknik zdrowotny połączony z akcją „Bieg po zdrowie”. Piknik organizowany jest w ramach realizacji projektu „Razem dla serca” w połączeniu z cyklem wydarzeń sportowych „Rodzina Sportem Silna”.

piknik

Zawody odbędą się 13 września 2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Strzakłach gmina Międzyrzec Podlaski. „Biegowi po zdrowie” towarzyszyć będą rywalizacje dzieci i młodzieży na dystansach: bieg szkoły podstawowej klasy I-III 400 m (rocznik 2008-2006) godz. 12:15, szkoły podstawowej klasy IV-VI 1000 m (rocznik 2005-2003) 12:30, bieg gimnazjum 1500 m (rocznik 2002-2000) 12:45 oraz bieg szkół ponadgimnazjalnych 2000 m (rocznik 1999-1997) godz. 13:00. W biegach dla dzieci i młodzieży przewidziano podział na kobiety i mężczyzn.

Start biegu głównego przewidziano na godzinę 14:00 na NW na 14:03. Rywalizacja odbędzie się po drodze gruntowej Strzakły-Pościsze-Strzakły. W biegu głównym (5000 m) prawo startu mają osoby, które ukończą do dnia 13 września 2015 r. 16 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowościowej. Nie można startować w dwóch biegach podczas zawodów.

Zgłoszenia do biegu głównego i NW (5 km) oraz biegów towarzyszących przyjmowane są poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej projektu www.razemdlaserca.info/pl Tam też znajduje się regulamin biegu. Zgłosić się należy pocztą elektroniczną na adres biegpozdrowie2015@gmail.com lub telefonicznie 517 624 990 lub 501 266 672 do 12 września 2015 r. do godz. 24:00.

Zgłoszeni zawodnicy zobowiązani są do odbioru numeru startowego najpóźniej na pół godziny przed startem biegu głównego tj. do 13:30. W przypadku nie wyczerpania limitu zawodników, zgłoszenia będą możliwe 13 września 2015 r. wyłącznie w biurze zawodów „Bieg po zdrowie”. Najlepsi zawodnicy zostaną udekorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi. Każdy kto ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal. Organizatorzy wyznaczają limit biegu głównego oraz dla dzieci łącznie na 200 uczestników, oraz NW na 60 Uczestników, stąd liczy się kolejność zgłoszeń. Biegi są bezpłatne. Zachęcamy wszystkich do wspólnego biegania w Strzakłach.

W trakcie pikniku będą prowadzone przez animatorów gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Na miejscu będzie usytuowane Miasteczko Zdrowia, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji, porad dietetyka i badań w kierunku chorób układu krążenia. Ponadto podczas pikniku przygotowane będą pokazy ratownictwa medycznego. Przewidziano stoiska ze zdrową żywnością wraz z degustacją potraw a także strzelanie z łuku tradycyjnego. Około godziny 16:00 dekoracja zwycięzców oraz koncert Zespołu Fortex z Międzyrzeca Podlaskiego.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Razem dla serca” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Regulamin uczestnictwa w Biegu po zdrowie

Formularz zgłoszeniowy do Biegu po zdrowie

 

Zapraszamy również do składania formularzy do Gminnego Biegu Przełajowego, który odbędzie się na przełomie września i października 2015 r.

Regulamin uczestnictwa w Gminnym Biegu Przełajowym

Formularz zgłoszeniowy do Gminnego Biegu Przełajowego

Facebook