Stowarzyszenie Moja Gmina

III Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. sala remizy w Rzeczycy wypełniła się po brzegi – wszystko za sprawą III Przemyśleń Wielkanocnych przygotowanych przez Klub Seniora w Rzeczycy.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości i mieszkańców gminy przez  Prezes Klubu Seniora Teresę Kuraszyk. Następnie seniorzy zaprezentowali wzruszający montaż słowno muzyczny składający się z pieśni i recytacji nawiązujących do motywów wielkanocnych. Kolejnym punktem programu był koncert gitarowy zespołu pod wodzą Pana Leszka Kuraszyka. Nastroju całej uroczystości dodawały dekoracje wielkanocne przygotowane przez Klub Seniora – na czele z pięknie udekorowanym stołem wielkanocnym – była też okazja do degustacji tradycyjnych potraw.

Po inscenizacji głos zabrał Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz – dziękując seniorom za trud i zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia oraz składając zgromadzonym oraz wszystkim mieszkańcom gminy życzenia wielkanocne.

Zwieńczeniem uroczystości był kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych własnoręcznie przez seniorów.

Zadanie pn. „Przemyślenia Wielkanocne” zostało zrealizowane w ramach dotacji przyznanej Stowarzyszeniu Moja Gmina w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów uprawnionych na rok 2019.

 

Facebook